SIRMAISON’DA MACERANIZ NE ZAMAN BAŞLADI ?

Üniversite eğitimimi İsviçre’de Turizm Otel işletmesi üzerine tamamladıktan sonra İstanbul’da düğün ve davet organizasyonları yaptım. Dolayısıyla, sofra tasarımlarına her zaman merakım vardı. Annem Ester Ennekavi’nin sofra tasarım ve şıklığı her zaman ona hayran olmama nedenlerden biri olmuştur... Bu sebeple sürekli aklımda bu yönde bir istek vardı. Ve ilk fırsatta da değerlendirmek istedim. 2010 yılı itibariyle SIRMAISON markasını çok sevdiğim arkadaşım Şirin’le kurduk.

SIRMAISON’DA EN ÇOK BEĞENDİĞİNİZ DESIGNER NEDİR ?

SIRMASION mağazalarındaki designer ve tasarımcıları oldukça dikkatli ve severek seçiyoruz. Ancak, Türkiye temsilcisi olduğumuz Raynaud Limoges markasının Cristobal modelinin tasarımcısı Alberto Pinto olduğunu itiraf etmeliyim.

SIRMAISON İÇİN UZUN DÖNEM PLANLARINIZ NE ?

• “SIRMAISON Mağazalarımızda yeni markalar ve sanatçılar ile tasarımlarına yenilerini eklemek birinci hedefimiz...
Özellikle, yeni evlenen çiftlere evlilik listelerini hazırlarken tüm ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayacak geniş ve kaliteli ürünler sunmayı hedefliyoruz.

SİZCE DEKORASYON’DA
TRENDLER NEDİR ?

Dünyada yeni trendler değişiklik gösterebiliyor, sanatın trendlerde çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Çağdaş sanatın son derece popüler olduğu bu dönemde sofra trendlerinde, farklı, kaliteli, kullanım açısından pratik, çok fazla abartıdan uzak tasarımlar görüyoruz. Son yılların yeni trendi de rahatlığın ön planda olduğunu görüyoruz. Japon ve İskandinav tasarım ilkelerinin birleşimi olan ‘Japandi’ işte tam da bu sebeple beğenimi kazanıyor.

Şirin Dürüst Yalçın

SIRMAISON’DA MACERANIZ NE ZAMAN BAŞLADI ?

Sırmaison aslında ‘’SIRMA’’ Adıyla Nişantaşın ’ da hizmet veren köklü bir markaydı. O yıllarda ben , Aralık Derneğini Nişantaşın ‘da kurup aktif olarak çalışmaktaydım. Beğeni ile takip ettiğim ve müşterisi olduğum ‘Sırma’ ya yakın arkadaşım Rosella’nın ortaklık teklifi ile büyük bir memnuniyetle yenilemek, geliştirmek ve büyütmek adına 2010 yılında dahil oldum. Şimdi, bazıları mümessil olduğumuz yerli ve yabancı yaklaşık 50 firma ile büyümeye devam ediyoruz.

SIRMAISON’DA EN ÇOK BEĞENDİĞİNİZ DESIGNER NEDİR ?

Sırmaison’da her ürün desirgner aslında bizim için çok kıymetli, üretim aşamalarını yerinde görüp verilen emeğe şahitlik yaptığımız tüm markaları çok seviyorum, Mümessili olduğumuz ERCUIS ve RAYNAUD LIMOGES köklü LALIQUE markası ve yeni çalışmaya başladığımız PHILLIPPI ise en beğendiğimiz markalar arasında yer alıyor.

SIRMAISON İÇİN UZUN DÖNEM PLANLARINIZ NE ?

• “Sırmaison” farklı zevklerin buluştuğu yeniliklere açık, trendleri yakından takip eden alanında ‘‘en iyi” olma yolunda ilerleyen güzel bir marka oldu.

• Müşterimize İstinyepark AVM, Zorlu AVM ve Bebek şubeleri ile İstanbul’da, Yalıkavak Marina, Mandarin Oriental mağazaları ile Bodrum’da hizmet vermeye devam ediyoruz.
Ayrıca, Beymen başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli mağazalarında corner’larımız da bulunmakta.

• Kurulduktan kısa bir süre sonra gerek websitemizde gerek mağazalarda marka yelpazemizi geliştirmek için Fransa, İtalya, Almanya ve Amerika’da fuarları gezerek birçok firma ile çalışmaya başladık.

• Yerli yeni markalar; designer ürünleri bünyemize katarak büyümek, yurtdışına da açılarak dünya markası olmak en büyük hedefimiz...

SİZCE DEKORASYON’DA TRENDLER NEDİR ?

• Dekorasyon, içinde yaşadığımız mekanlar’ı süsleme sanatıdır. İç dünyamız ’da, zevklerimiz ve yaşam şeklimizi yaşadığımız ortamlara yansıtırız.

• Her zaman kendi kişiliğimiz ile oluşturduğumuz bu ortamları başkaları ile paylaşmak, keyifli vakit geçirmek arzumuz olmuştur. Bende, beni yansıtan tasarım ürünlerin yer aldığı ışıklı ve sakin ortamları sevdiğim için dekorasyon anlayışıma sade ve özgün diyebilirim. Renklerin psikolojimizde ki etkisini, sanatın ruhumuza dokunuşu, sadeliğin doyuruculuğunu muhakkak önemsememiz gerektiğine inanıyorum.